Akytasis betonas – tai porėtos struktūros mineralinio pagrindo dirbtinas akmuo. Šios medžiagos unikaliausia savybė – lengvumas. Blokelyje apjungti tiek šiluminės, tiek konstruktyvinės savybės. Klasikinės šio blokelio žaliavos yra natūralios mineralinės medžiagos – cementas, kalkės ir smulkus kvarcinis smėlis.

Akytojo betono (dujų silikato) blokeliai patalpoje palaiko sveiką, optimalų mikroklimatą, sienoje sukaupia šilumą. Jei patalpoje padidėjusi santykinė drėgmė, tokių blokelių siena lengvai sugeria vandens garus, o drėgmei sumažėjus, savaime greitai išdžiūsta. Blokelių iš akytojo betono absorbcinis drėgnis siekia vos 4-6 proc, todėl jais sumūrytos sienos būna „šiltos“. Dar viena labai svarbti akytojo betono savybė – jokiomis sąlygomis jame nesiveisia pelėsiai. Be to, akytasis betonas turi geras akustines savybes, apsaugo nuo triukšmo, yra nedegus, gaminamas iš ekologiškai švarių medžiagų. Būste, pastatytame iš akytojo betono blokelių, malonu gyventi, todėl nenuostabu, kad tai – populiarus produktas.

Dujų silikato blokeliai dažniausiai painiojami su silikatiniais blokeliais, paprastai “dujų silikato blokeliai” trumpinami į “silikatiniai blokeliai”, kas yra jau visai kitas gaminys. Žaliavos iš kurių gaminami blokai yra panašios ,bet skiriasi pats gamybos procesas: Dujų silikato blokeliai yra “išpučiami”, tai didina blokelių šiluminę varžą, kai tuo tarpu silikatiniai blokeliai yra kuo stipriau suspaudžimi, didinant blokelių stiprį gniuždant.