Skardinis stogas – tai bene populiariausias stogo tipas Lietuvoje.  Pasirinkimas yra didžiulis, bet paprastai visus skardinius stogus galima suskirstyti į tris skirtingus tipus: plieninės čerpės (ir jų porūšis plieninės modulinės čerpės), trapeciniai lakštai, populiariai vadinami trapecija ir valcuoti profiliai, dar vadinami klasikine plienine stogo danga.

Čerpinis profilis išsiskiria savo vizualiniu panašumu į keramines čerpes. Jei skardinės čerpės yra kokybiškos,  neįgudusi akis net neatskirs jų nuo tradicinių molinių čerpių. Be to, kadangi šis stogo dangos tipas gaminamas lakštais, jų montavimas yra labai paprastas ir greitas.

Trapecija, arba kitaip, trapeciniai lakštai – itin populiarus sprendimas ant pramoninių, pagalbinių ar ūkinių pastatų, mat, nors kokybe čerpiniam profiliui ir nenusileidžia, vizualiai tai yra ne toks patrauklus stogo dangos sprendimas.

Valcuoti stogai dėl savo paprastos, bet estetiškos išvaizdos yra vieni labiausiai paplitusių Lietuvoje. Tai mažo svorio, atspari ir lengvai klojama stogo danga, tinkama visomis oro sąlygomis.

Norint turėti kokybišką skardinį stogą, labai svarbu atkreipti dėmesį, kad plienas iš abiejų pusių būtų cinkuotas pakankamo storio sluoksniu – bent 275 g/kv. metrui. Taip pat svarbu žinoti, jog stogo dangai būtų naudojamas specialiai tam skirtos rūšies plienas. Montuojant dangą svarbiausia yra jos nepažeisti mechaniškai. UAB “Ad limina” specialistai yra pasiruošę atsakyti į visus jums rūpimus klausimus apie plienines stogo dangas bei pateikti geriausius pasiūlymus.