Cementinės dailylentės dažniausiai yra naudojamos naujų ar modernizuojamų namų apdailai. Savo išvaizda jos labai panašios į medines dailylentes, tačiau, būdamos pagrinde iš cemento, radikaliai skiriasi savo sudėtimi. Cementinė apdaila yra moderni ir estetiška danga fasadui, taipogi ji patikimai apsaugos būstą nuo atmosferinių reiškinių: lietaus, sniego, vėjo, krušos, UV spindulių. Ji priskiriama sunkiai degių medžiagų grupei – liepsna ja neplinta (A2). Atsparumas krituliams ir UV spinduliams užtikrina ilgą eksploatacijos laiką, taip pat verta paminėti, kad dėl šių priežasčių pastovaus remonto ar perdažymo atlikti nereikės.

 

Privalumai:

  • Lengvai montuojamos – cementinės dailylentės gali padėti sutaupyti pinigų, nes jų montavimas yra ganėtinai paprastas.
  • Lengva priežiūra – cementinių dailylenčių priežiūrą nereikalauja daug laiko. Jų nereikės nei perdažyti, nei valyti ar plauti dailylenčių, nes už tai gali padaryti lietus ar tirpstantis sniegas.
  • Atsparumas – cementinio pagrindo medžiagos yra itin atsparios aplinkos poveikiui: dailylentės nepūna ir nekeičia spalvos, nepelyja. Jos dažniausiai yra naudojamos nuosavų namų fasaduose.