DAŽAI VIDAUS DARBAMS

Spalvos sąveikauja su aplinka ir yra neatsiejama jos dalis, todėl labai svarbu, prieš išsirenkant spalvą, įvertinti, kokioje aplinkoje ji bus naudojama. Spalva savo atspalvį keičia prieblandoje, dienos  ir dirbtinėje šviesoje. Jos atspalviui įtakos turi ir aplinkoje esatys baldai, paviršių struktūra (šiurkštus, lygus). Spalvos pateikiamos ant pusiau matinio, specialia technologija atspausdinto popierinio pavyzdžio. Spalvos patikrintos Tikkurila laboratorijoje. Galutinė gaminio spalva gali šiek tiek skirtis nuo pavyzdyje pateikiamo atspalvio. Liuminescencinės, kaitrinės, halogeninės lempos skirtingai veikia atspalvių ryškumą. Renkantis spalvas, rekomenduojama jas išmėginti natūralioje dienos šviesoje, taip pat svarbu įvertinti, kokia kryptimi ir kokiu kiekiu šviesa sklinda patalpoje.

DAŽAI IŠORĖS DARBAMS

Spalvos sąveikauja su aplinka ir yra neatsiejama jos dalis, todėl labai svarbu, prieš išsirenkant spalvą, įvertinti, kokioje aplinkoje ji bus naudojama. Spalva kinta prieblandoje ir dienos šviesoje. Jos atspalviui įtakos turi ir planuojamo dažyti paviršiaus struktūra: lygi, porėta, nauja ar anksčiau apdorota. Vidaus darbams skirtų spalvų spektras daug platesnis, kadangi viduje dažytas paviršius yra veikiamas mažiau, nei lauke esantys paviršiai. Patalpoms skirtuose dažuose paprastai rišikliai yra vienodi, juose yra mažiau cheminių junginių. Tuo tarpu lauko darbams skituose dažuose yra daugiau cheminės sudėtiės elementų, tam, kad nudažytas paviršius būtų tvirtas, apsaugotas nuo klimato sąlygų ir išliktų gražus ne vienerius metus.

Renkantis spalvas iš išorės darbų katalogo, spalvų pavyzdį reikia apžiūrėti natūralioje dienos šviesoje, pavyzdį laikant vertikaliai. Spalva atrodo šviesesnė arba gali turėti melsvą atspalvį lauke (dienos šviesoje), taip pat spalva atrodo šviesesnė baltame fone. Spalva taip pat gali šiek tiek kisti skirtingo sezono metu: vasarą, kai šviesu ir aplinkoje yra daug žalumos, ji gali būti šviesenė, o rudenį ar tamsiu žiemos metu, spalva gali būti kiek intensyvesnė.

 

Išorės darbams skirtų dažų spalvynas

 

„Tikkurila“ atstovauja kelis plačiai žinomus Lietuvoje prekinius ženklus: „Vivacolor“ bei „Tikkurila“. Šie ženklai jau daugelį metų tarnauja Lietuvos vartotojams. „Tikkurila“ yra tarptautinis dažų prekinis ženklas, kuris yra pardavinėjamas 40-yje šalių. Pagrindinės rinkos yra Šiaurės regionas, Rusija bei Centrinė Rytų Europa. „Tikkurila“ siūlo individualius sprendimus vartotojams, dekoratoriams, dažytojams bei pramonės vartotojams: nuo idėjos iki sėkmingo jos įgyvendinimo. „Vivacolor“ yra regioninis bendrastatybinių dažų prekinis ženklas Baltijos šalims. „Vivacolor“ asortimentą sudaro 60 įvairių dažų, lakų bei glaistų pavadinimų. Šis prekinis ženklas pasižymi plačia distribucija ir prieinamumu.

„Tikkurila“ tiekia paprastiems klientams, profesionaliems vartotojams bei pramonės atstovams praktiškus ir ekologiškai subalansuotus sprendimus paviršiams apsaugoti ir dekoruoti. Mūsų bendrovės atsakomybės pagrindinis principas — padėti klientams pasirinkti aplinką tausojančius sprendimus. Tokį požiūrį lemia platus mąstymas, neapsiribojantis vien dažų skardine. „Tikkurila“ atsakomybė apima visą produkto gyvavimo ciklą — nuo žaliavų parinkimo iki jo pateikimo galutiniam vartotojui.

Dažai ir dangos naudojami įvairiems tikslams – konstrukcijoms, statiniams ir įvairioms medžiagoms apsaugoti bei dekoruoti. Dažyti paviršiai yra atsparūs klimato poveikiui ir gali turėti tam tikrų savybių, pavyzdžiui, gali apsaugoti nuo ugnies. Be to, dažais dekoruoti namai, biurai ar gamyklos pagyvina ir pagražina aplinką.

Statant ir renovuojant pastatus bei konstrukcijas, dažai ir dangos atlieka svarbią funkciją. Dažų ir dangų paklausą lemia statybų ir renovavimo rinkų gyvybingumas. Pramoninių dangų paklausa sietina su pramonine gamyba ir dideliais statybų projektais.